NOVINKY

Informace k očkování chronicky nemocných:

Od 24.3.2021 se mohou k očkování proti Covid 19 registrovat pacienti s chronickým onemocněním.  Seznam chronických onemocnění v příloze níže. Pacienti kontaktují svého ODBORNÉHO LÉKAŘE / ambulance specialisty, kde jsou dispenzarizováni/, který jim udělí kod.  S tímto kodem se registrují do očkovacího centra. 

Praktičtí lékaři zatím striktně očkují stále pacienty věku 80+ a 70+ . Vakcíny dostáváme dle krajského koordinátora, dávku vakcín neovlivníme. 
Prosíme neblokujte telefonní linky opakovanými dotazy k očkování, pokud jste registrováni v naší ambulanci budete vyzváni telefonicky. Děkujeme za trpělivost a spolupráci. MUDr. Ranostajová

NOVINKYInformace k očkování proti Covid 19:

Od 1.3.2021 se mohou u praktického lékaře registrovat pacienti věku 80+ a 70+ . Pokud pacienti chtějí být očkováni u svého registrujícího praktického lékaře nesmí být registrováni v očkovacím centru ani v centrálním rezervačním systému.

Prosíme tedy své pacienty nebo jejich rodiny, kteří chtějí být očkováni v naší ambulanci / a doposud se nenahlásili/ a spadají do indikační věkové skupiny 80+ a 70+ ať se nahlásí u nás v ambulanci nejlépe mailem ambulancevizovice@seznam.cz nebo sms na číslo ambulance 605 299 853. Ev telefonicky 57 745 28 51 a 605 299 853. Udávejte jméno, rodné číslo, telefon a komunikační email - velmi nutné k zadávání pacienta do systému. 

Prosíme pacienty, aby si k očkování připravili vyplněný formulář - Souhlas s očkováním - vytiskněte viz níže příloha nebo budou formuláře k vyzvednutí v čekárně.

Prosíme o trpělivost, vakcín je velmi málo, nemáme možnost ovlivnit dodávku, až budou vakcíny v ordinaci telefonicky každého pacienta nebo rodinu vyzveme na přesný termín.

Předpokládáný termín očkování v půli března spíše duben vzhledem k nedostatku vakcín.

Děkujeme za spolupráci a trpělivost. MUDr. Ranostajová


Formulář Souhlas s očkováním:  

NOVINKY

Informace pro pacienty s podezřením na nákazu Covid 19 aktualizace dle nařízení od 1.3.2021:

1. V případě příznaků  - teplota, kašel, bolesti svalů, únava, průjem, bolesti hlavy, ztráta chuti a čichu zůstaňte ihned doma. Kontaktujte nás a domluvíme se dle příznaků - vystavení žádanky na PCR test elektronicky. 
2. Pokud se nemůžete dovolat, mějte trpělivost, volejte opakovaně, nebo napište mail. Základem je klidový režim, symptomatická léčba  - paralen, ibalgin při teplotě, léky na kašel, dostatek vitamínů, tekutin.
3. V případě závažných příznaků jako neustupující horečky, dušnost kontaktujte RZP 155.
3. E-neschopenku i karanténu lze vystavit i 3 dny zpětně. Pokud se nemůžete dovolat mějte trpělivost.
4. V případě, že Vám hygiena nařídila karanténu a potřebujete ji vystavit formou PN kontaktujte nás. 
5. Pokud jste dle testu covid pozitivní platí izolace 14 dní /nově od 1.3.2021/ od dne provedení testu, k propuštění z  izolace je třeba 3 dny zcela bez příznaků. V případě přetrvávajících příznaků se izolace prodlužuje. Dále všichni členové Vaší domácnosti musí zůstat doma v karanténě - musí kontaktovat svého praktického lékaře.  U členů společné domácnosti bez  příznaků je nutný  PCR test  v odstupu až 5.-7. den od  provedení testu pozitivního člena domácnosti. 
6. U kontaktu s pozitivním člověkem /ne ve společné domácnosti/ s covid 19 je karanténa 14 dní. /nově od 1.3.2021/.
7. Vyjímku tvoří naočkovaní 2. dávkou vakcíny proti Covid 19  -musí však být 14 dní od aplikace 2. dávky vakcíny a dále ti co prodělali onemocnění covid 19 v časovém rozmezí méně než 90 dní - rozhoduje potvrzení PCR testem, musí být zaznamenáno v dokumentaci.Upozorňujeme, že preventivní antigenní testování není primárně určeno pro symptomatické pacienty (tj. osoby s příznaky onemocnění covid-19) nebo pro osoby v karanténě. I nadále platí, že osoby s příznaky onemocnění kontaktují svého praktického lékaře, který indikuje potřebné vyšetření nebo vystaví žádanku na PCR test. Osoby v karanténě musí 5. - 7. den absolvovat PCR test, který indikuje praktický lékař nebo krajská hygienická stanice.

Přejeme Vám hodně zdraví a klidné dnyDěkujeme všem  pacientům za spolupráci! Stále platí objednávkový systém viz níže, objednávejte se prosím na telefonním čísle 57 745 28 51. Akutní stavy ošetříme po dohodě a po předchozí konzultaci s lékařem ihned. 
AKUTNÍ Stavy VŽDY PO PŘEDCHOZÍ TELEFONICKÉ KONZULTACI S LÉKAŘEM!!!!!!

Pondělí 10-12 Úterý - Pátek 7.30 - 10

Ostatní / chronické stavy, kontroly, injekce, obstřiky, očkování, prohlídky řidičů, prohlídky závodní, kontroly PN, kontroly OSSZ, kontroly diabetiků, kontroly TK, kontroly Quick a další/

po předchozím objednání !!!!!!!

Pondělí 12.30 - 18

Úterý -Pátek 10-13

 

Děkujeme všem pacientům za spolupráci! Stále platí objednávkový systém viz níže, objednávejte se prosím na telefonním čísle 57 745 28 51. Akutní stavy ošetříme po dohodě a po předchozí konzultaci s lékařem ihned. AKUTNÍ Stavy VŽDY PO PŘEDCHOZÍ TELEFONICKÉ KONZULTACI S LÉKAŘEM!!!!!!Poděkování

Děkujeme za ušití roušek do naší ambulance: paní Radce Divoké, paní Dáši Geržové, paní Martině Vrbové, paní Marii Bačové, paní Magdě Miklovičové, paní Tereze Mrkvicové, panu Petru Ševčíkovi a paní Janě Ševčíkové, paní Zuzaně Voglové, paní Janě Němečkové, paní Ivetě Sláčíkové
panu Leoši Hábovi z firmy Botaservis za darování materiálu k šití roušek
Děkujeme Městu Vizovice za dodání desinfekce.


Děkujeme panu Baránkovi  a paní Michaele Ryšavé za dodání ochranných štítů do naší ambulance! 


 

E recepty vystavujeme běžně, pokud potřebujete léky a vystačíte do dalšího dne prosím kontaktujte nás na nový mail - ambulancevizovice@seznam.cz - ať nepřetěžujeme telefonní linku pro ostatní akutní pacienty. Pokud potřebujete recept akutně zavolejte na telefonní číslo 57 745 28 51. Pokud telefon nezvedáme řešíme akutní věci, pracujeme - zavolejte...

Po domluvě přijmeme jen nové pacienty 19 leté - v rámci přechodu od praktického lékaře pro děti a dorost., kteří jsou rodinní příslušníci našich registrovaných pacientů.